Doğru Yatak Nasıl Seçilir?

Pazartesi, Ocak 29, 2018 Shelby 0 CommentsGün boyunca yaşadığınız hafif vücut ağrılarının nedeni, yanlış yatak seçiminde bulunmanız olabilir. Konforlu bir uyku sürecinin olmazsa olmazı, sizi rahat ettirecek bir yatakta yatmanızdır. Ancak hemen herkesin tercih yaparken en çok zorlandığı ürünlerin başında yatak geliyor. Seçmekte çok zorlansanız da kolaya kaçmayın ve onlarca farklı seçenek arasında kaybolup, gelişigüzel bir tercihte bulunmak gibi, ciddi bir hata yapmayın. Çünkü doğru yatak, güne dinç ve dinlenmiş başlamanız anlamına gelir. 
Yatağınızda kendinizi rahat hissedebilmeniz için yatağın boyunun sizin boyunuzdan en az 20 cm daha uzun, eninin de minimum 95 cm olması gerekir. Ölçü seçiminizi bu formül üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca yatağın yüzeyi vücudunuzun tamamını desteklemelidir. Elbette kumaşının geniş dokulu ancak sıkı dokunmuş ve gözenekli olması da önemli bir unsur. Yataklar genel olarak 3 tiptedir. Bunlar yaylı, yaysız ve ahşap iskelete sahip olanlardır. Aklınız daha da karıştı, değil mi? 
Kalite ve Konforu Buluşturan Yatak Hangisi?
Bu kriterlere uygun bir yatak bulsanız dahi, şilte kalitesinden endişe edebilirsiniz. Ayrıca sert, orta sertlikte ve yumuşak gibi tamamen sizin konforunuz ile ilgili 3 seçenek de karşınıza çıkacak. Bu kadar fazla sayıda kriteri değerlendirmenize alternatif olabilecek bir seçeneğiniz daha var. O da Yatsan yatakları arasından seçim yapmanızdır. En azından şilte kalitesinden endişe duymadan seçim yapabilirsiniz. Çünkü markanın yataklarında kullandığı şiltelerin kalitesi artık herkesin malumu… 

Rotanızı Yatsan internet sitesine çevirdiğinizde zaten hangi yatağın sizin için uygun olduğu sorusuna hemen yanıt buluyorsunuz. Elbette bir mucize gerçekleşmiyor, sadece size en uygun yatağın hangisi olduğunu söyleyebilen bir uzman ekip sizi karşılıyor. Yöneltilen birkaç soruya yanıt verdiğinizde seçeneklerinizi azaltarak, en doğru alternatifleri size sunan bir ekipten söz ediyoruz. 

Kalite endişesi ortadan kalktığında ve size uygun yataklar karşınızda listelendiğinde geriye keyifle seçim yapmanız kalıyor. Bu arada Yatsan’ın web adresinde farklı markaların yatak seçenekleri de var. Bilmeyenler için küçük bir hatırlatma daha yapalım, size seçtiğiniz yatağı 100 gün deneme şansı sunuyor. 100 gün zaten sizin için yatağın uygun olup olmadığını anlamanız için fazlasıyla uzun bir süre. Markanın internet sitesinde bu konuya dair detaylı bilgi mevcut.

0 yorum: