Cildimiz Bizim Her Şeyimiz

Cuma, Haziran 23, 2017 Shelby 0 Comments

Dış görünüşümüzde önemli bir yere sahip olan cildimizin belirli aralıklar ile bakıma ihtiyacı vardır. Bir uzman yardımıyla cilt tipimize en uygun bakımı seçebiliriz. Sağlıklı bir cilt bakımı yapabilmek için bir kaç aşama vardır. İlk aşama cildi derinlemesine temizlemekten geçiyor. Makyaj temizleyiciler, jellleri, süt ve köpükle temizledikten sonra tonik ile temizlik kısmını tamamlayıp, gündüz ya da gece kremini uygulamak için hazır hale getirelim ki birinci aşamayı tam anlamıyla gerçekleştirmiş olabilelim. Diğer aşamalara geçebilmek için uygulanan temizlik aşaması bir cilt için en önemli hareketleri kapsar.

Cilt tipine göre bakım ihtiyacı ve şekli de değişen bakımlar haftalık ve günlük olabiliyor. Günlük bakım gece ve gündüz özellikle göz çevresine uygulanan bakım türüdür. Ancak haftalık bakım olan peeling yapılarak cilt ölü hücrelerden derinlemesine temizlenir ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Cilt bakımı için bir sürü ürün satın alabilir ya da evde doğal yöntemleri tercih ederek kendimiz hazırlayabiliriz. Fakat bu bakım türleri ne kadar sağlıklı olur ya da ne kadar sürdürebiliriz, orası belli olmaz. Çünkü genelde evde uygulanan bakım kürleri kendimiz hazırladığımızdan ve bizi uygulamaya zorunlu tutacak birileri olmadığından ertelenir dolayısıyla da uzun ömürlü olmaz. Ancak içeriği bitkisel maddelerden oluşmuş bir ürün kullanırsak o zaman durum daha farklı hale gelebilir. Yves Rocher’nin cilt ürünleri tamamen bitkisel özlerden oluşan bir formüle sahip. Afloya Yaprağı, Ekinezya, Beyaz Meyankökü Tozu, Anta Baklası gibi çeşitli bitki özlerine sahip formülü ile cildi beslerken onu yenilemekten de geri kalmıyor. Tabii ki Yves Rocher’nin de ürünlerinin hepsi tüm cilt tiplerine uymuyor. Burada en önemli kısım öncelikle cilt tipimizi belirlemekten geçiyor. Normal ve kuru ciltlere, yağlı ve karma ciltlere, sivilceli ve akneli ciltlere göre değişiklik gösterdiği gibi hassas cilt tipine uygun ürün de farklılık gösteriyor. Örneğin; yağlı ve karma ciltler için nem dengesini koruyan ama aynı zamanda cildi fazla yağdan arındırarak kurutmadan nemlendiren ürünler kullanmakta fayda vardır. Cildi mat bir görünüme kavuştururken sağlıklı bir bakım da gerçekleştiren Yves Rocher ürünlerini kullanabiliyoruz. Sivilceli ciltler için de farklı bir bakım kürü tercih ediliyor. Ayırt edilmeksizin yapılması gereken şey cildimizi gerekli işlemlere temizleyerek hazır hale getirmektir. Yanı öncelikle cildimizde gün içinde oluşan kirlerden temizleyip sonrasında tonik uyguluyoruz. Bakım kremini sürdükten sonra haftada bir ya da iki defa uygulamamız gereken maske ile akne lekelerimizden kolaylıkla kurtulabiliyoruz. 

Hassas ciltlere ise daha özel bir bakım önerilir. Herhangi bir alerjik tepkimeye girmemesi için içerisinde parfüm, paraben ya da tahriş edici bir madde bulunmayan doğal ürünler tercih edilir. 

Yves Rocher her cilt tipine uygun ürünleri ile bizim seçerken zorlanmamamız için elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Günümüzde cilt bakımına önem verenler arttıkça doğal bakım ihtiyacı da artacaktır. Güneş koruyucuları, peelingler, bakım kremleri, temizleme jelleri, serumlar, akneye ve yağlanmaya eğilimli ciltler için bakım ürünleri, nem maskeleri ve hassas ciltler için gerekli olan ürünlerin doğal olması seçmemizi kolaylaştıran etkenlerden biridir. Bu yüzden Yves Rocher cilt bakım ürünleri seçimimizi oldukça kolay hale getiriyor. Doğal bakım yöntemleri ile cildimiz de doğal kalıyor.              
                      
  

0 yorum: