Siyah Beyaz Gömlek Elbise

Perşembe, Eylül 22, 2016 Shelby 6 Comments

İş hayatının kurtarıcılarındandır gömlek elbise. Geçen yılın dikişlerinden bu elbise de bu yıl iş yerimde hiç giyemesem de favorilerimden biri olmuştu. Kesimi çok rahat, kumaşı yumuşacık ve dikmesi çok kolay!

Elbise için Burda Eylül 2011 sayısından 129 numaralı kalıbı kullandım. Aynı kalıbı daha önce de kullanmıştım ama gömlek olarak. Yazısını şuradan okuyabilirsiniz. Herhangi bir revizyona gerek kalmadan rahatça kullanılabilir. En sevdiğim kalıplardan.

Kumaş ise yine Bursa Kumaş Pazarı instagram sayfasından yumuşak ve esnek moss krep. Hala satışta mı bilmiyorum ama bu kalıpla birlikte çok sevdim. Ve itiraf ediyorum: belimdeki de kemer değil kurdele:)

Ne demiştim? İş hayatının kurtarıcılarından gömlek elbise. Altına bir ayakkabı, beline de bir kurdele(!), oldu bitti! Aslında genelde düz spor ayakkabılar giymeyi tercih etsem de, siyah topuklularla çok daha iyi olduğu bir gerçek. Ah tabii ki bir de cepler var! Telefon, not defteri ve kalem. At cebe gitsin!

Her ne kadar artık yaz bitmiş olsa da üstüne bir hırka ve altına güzel çizmelerle kışın da giyilebilir gömlek elbiseler. Bir de öyle mi poz verseydim acaba:)

6 yorum:

 1. Basit mi? Hem robası hem de yakasında bir oyunları var onun hiç basite benzemiyor. Ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece yakasında bir küçük oyunu var, gerçekten basit. Denemelisin:)

   Sil
 2. Biiiirrrr: Bu kız zayıflamış!!!!
  İkiiiii: Bu kız yine nefis dikmiş!!!
  Üüüççç: Bu kıza bu elbise pek yakışmışşşş!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa 14 kilo verdim toplam!! 6-8 kilom daha kaldı, bakalım:) Çok teşekkür ederim:)

   Sil
 3. Çok güzel olmuş, elinize sağlık. Bu yaz benim de dikmek istediklerimden biriydi gömlek elbise, ama yetişmedi seneye kaldı :) (kalıp için verdiğiniz linke de tıkladım ama bir önceki yılın eylül 129'u açılıyor, bilginiz olsun)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz yorumu yazınca hemen düzelttim, teşekkürler:) Olsun seneye yaza dikersiniz, modası hiç geçmiyor nasılsa. Çok teşekkürler:)

   Sil