Lacivert Çok Bol, Pek Bol Pantolon

Çarşamba, Eylül 28, 2016 Shelby 2 Comments

Kabul ediyorum bu pantolonları moda haftalarında, dergilerde ilk gördüğümde çok fena burun kıvırmıştım. Sonra bloglarda görmeye başlayınca yavaş yavaş kanım ısındı ve geçen yıl (evet taaa geçen yıl) bu pantolonun bir kısmını diktim. Ama hiç, hiç beğenmedim.

Evet hiç beğenmedim, bana hiç yakışmadığını düşündüm ve attım tamamlanmamış projeler kutusunun içine. Bu yaz da verdiğim o kadar kilodan aldığım cesaretle, pantolonu kutudan alıp tekrar masamın üstüne koydum. Geçen yıl 42 beden kestiğim pantolonu hiç kesmeden biçmeden sadece belindeki plilerden katlayarak 38 bedene getirdim. Bu yüzden de ekstra bol ve daha bir etek gibi durdu.
Kalıp Burda dergisinden Nisan 2015 sayısından 113 numaralı kalıp. Pantolonun ağı çok düşük ve beli de çok yüksek. Etek gibi serin, pantolon gibi rahat. Çok sevdim çok! 
Kumaş balıksırtı dokunmuş polyester türü bir kumaş. Kolay kolay kırışmıyor ve çok dökümlü. Biraz da yoğun, ağır. O yüzden bu pantolon için çok uygun oldu. Aynı kalıbı daha sonra tensel kumaştan diktim ama böyle durmadı. Kumaş-kalıp uyumu çok önemli şey:)
 
Pantolonu bitirip giyince hakkındaki bütün ön yargılarımı da kırmış oldum. Çok iyi oldu çok da güzel oldu, bütüüünn yaz bayıla bayıla giydim. Bir tek havalı pozlarım eksikti, o da tam oldu:)


2 yorum:

  1. Gördüğüm en güzellerinden. Bakmaya doyamadım. Pile ne çok yakışıyor.

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel valla öyle yakışmış ki.

    YanıtlaSil