Bu Yaz Sizi Zayıf Gösterecek İpuçları

Salı, Mayıs 31, 2016 Shelby 0 Comments

Balık etli kadınlar olarak her zaman zayıf görünmenin yollarını aradığımız yadsınamaz elbette. Diğerlerinin giydiği kıyafetlerin kendimize neden yakışmadığını sürekli sorgular ve bu duruma inatla da hep kendi vücut hatlarımıza uygun olmayan kıyafetleri seçerek fazla kilolarımıza kilo katarız. Bu durumdan epey rahatsız olan biri olarak neler giyebileceğimi araştırdım ve bazı sonuçlara ulaştım. Araştırmalarım sayesinde kusursuz giyinmenin püf noktalarını ve aslında neleri giymemem gerektiğini öğrendim. Şimdi sizler için de kusursuz giyinmenin püf noktalarını anlatmak istiyorum.
Öncelikle zayıfta olsanız, fazla kilolarınız da olsa kesinlikle renk karmaşası denilen duruma yakalanmamanız ve rüküş olarak anılmamanız için giyimde sadeliği yakalamaya çalışmalısınız. Örneğin; gece mavisi rengi insanı inanılmaz şık gösterirken, fazla kilo bulunan bölgeler için iyi de bir gizleyici görevi görür.

Birkaç yıldır moda olan çizgili kıyafetleri tercih edecekseniz kesinlikle boyuna çizgili olanları seçmeye çalışın. Çünkü boyuna çizgiler, her zaman sizi daha ince gösterirken boyunuz içinde uzunluk algısı yaratacaktır.  Enine çizgili kıyafetler gibi büyük desenlere sahip kıyafetlerde sizi olduğunuzdan daha  fazla kilolu göstererek sadece moralinizi bozmaya yarayacaktır.


Etek giymek istiyorsanız kesinlikle; diz boyunda veya uzun etekleri tercih etmelisiniz. Çünkü mini etekler bacaklarınızın kalınlığını daha da ortaya çıkaracak ve görünümünüzü bozacaktır. Etek kullanmayanlar için de bilek boyunda pantalonlar ve kapriler hayat kurtarıcı olacaktır. Özellikle cepli pantolonlar ve kapriler bacak kalınlığınızda bir algı yanılmasına yardımcı olabilir.

Eğer kilonuzun bulunduğu bölge karın bölgesi ise büyük kemerleri takıp büyük bir zarafet içerisinde görünebilirsiniz. İnce görünmenin bir diğer yolu da pantolon seçimlerini doğru yapmaktır. Üzerinize tamamen yapışan ve çok dar olan pantolonlar üst bacaklarınızı daha da kalın gösterecektir. Bu yüzden bol paça ve yüksek belli pantolonlar tercih edebilirsiniz. Ayrıca uzun bluzlar giyerek de görünümünüzü inceltebilir, daha şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Göğüslerinizin büyük olduğunu düşünüyorsanız V yakalı tişörtleri seçmeniz doğru olacaktır.

Son olarak elbise giymeye bayılıyor ama bir türlü kendinize uygun elbise modellerinin neler olduğunu bulamıyorsanız, sizin için de söyleyebileceğim birkaç şey mevcut. Öncelikle elbiselerinizi uzun ve iki renkli olarak seçmeye çalışın. Enine çizgili seçtiğiniz elbiseler her zaman daha da kilolu görünmenize neden olacaktır.


Tüm araştırmalarım sonucunda bana faydası dokunan tek sayfanın sahibi Hepsimoda’ya buradan teşekkürlerimi iletiyorum. 

0 yorum: