Drape Drape 2 Bluz

Salı, Kasım 03, 2015 Shelby 5 Comments

Geçtiğimiz haftalarda The Great British Sewing Bee'nin 3. sezonu yayınlandı. Bölümlerden birinde yarışmacılara sadece tek bir parça kalıp verdiler. Kalıbın üzerindeki işaretler dışında herhangi bir dikiş kılavuzu yoktu ve yarışmacılardan bu kalıbı çözüp, bir giysi ortaya çıkarmaları bekleniyordu. 


Ekrandan bakınca hiçbir şey anlamadığım bu kalıptan bölüm sonunda harika bluzlar ortaya çıktı! 


Bluzları bu kadar beğenince kendime bir tane dikmek şart olmuştu. Araştırdım, bakındım kalıbın Hisato Sako'nun Drape Drape 2 adlı kitabından çıkarıldığını öğrendim. Hemen amazon.com'dan bir tane sipariş ettim, 1 hafta sonunda kitabım, kalıplarım elimdeydi.


Kitabın içerisinde birbirinden güzel 14 tane giysi kalıbı var. Çoğu tek parçadan oluşan kalıplar. Ancak kalıpların bedenleri biraz küçük. Bluzu en büyük bedenden kesmeme rağmen bana biraz dar oldu. Artık kilo vereceğim n'apalım:)


Kitapta önerilen kumaşlar büyük çoğunlukla dökümlü ince jarse. Jarse dikmeyi pek sevmiyorum ama elimdeki bu yumuşacık füme penye bluz için harika oldu. Bir de önden yana doğru giden drapaj insanı 1-2 beden daha 1-1,25 m kumaş çok rahat yetiyor.
Bu fotoğraflardaki püsküllü süet ceket ise buradan. Yumuşak kumaşı çok hoş, severek giyiyorum. Ben Drape Drape serisini çok sevdim ve 1. ve 3. kitapları da önümüzdeki günlerde almayı planlıyorum. Amazon'un kendi sattığı kitap biraz pahalı. O yüzden marketplaceteki başka bir satıcıdan çok daha ucuza aldım. İsteyen olursa satıcının adresini verebilirim.

Beni sosyal medyada takip etmek için:


5 yorum:

 1. insanın aklına yeni yeni projeler sokmasana kuzum yaaa!!! nasıl dikcez bunların hepsini bu zamansızlıkta? şaka bir yana bluz nefis, bayıldım!!

  YanıtlaSil
 2. üzerinde gerçekten harika gözüküyor çok sevdim ama işi çözmek puzzle gibi sanki :)

  YanıtlaSil
 3. Araştırmacı ve incelemeci dikiş sever ve blogger olarak yine fark atıp çok tatlı işler ortaya koymuşsun Seher'ciğim. Önerilerin aklımda bulunacak çok teşekkürler. Kesinlikle dikiş meraklılarının çok severek değerlendireceği öneriler , sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Cnm ne kadar değişik ve yaratıcı bir programmış o hiç duymamıştım. Drapeli bluzum harika görünüyor, çok da yakışmış. Pozlarına ve saç rengine de bayıldım. Gerçekten Handan'a katılıyorum oldukça titiz çalışan araştırmacı ve yenilikçi bir bloggersın:)

  YanıtlaSil
 5. ne güzel bi bloğunuz var takibe aldım bana da beklerim,sevgiler :)

  YanıtlaSil