Yeni Oyuncağım

Perşembe, Ağustos 27, 2015 Shelby 16 Comments

Sonunda kavuştuk! Çok uzun zamandır istediğim, alanlara özendiğim overlok makinesini sonunda aldım. Uzun araştırmalar yaptıktan ve yerli yabancı blogların yazılarını okuduktan sonra Juki MO 654 DE makineyi almaya karar verdim. Aslında bu kararı taa geçen yıl vermiştim ama eski evimde yer yoktu, yeni eve geçince de pek çok aksilikten dolayı hep ertelemiştim. 


Makine üzerinde ipleri takılı olarak ve ayak kısmında dikilmiş bir parça kumaş ile geliyor. Yani iplik takma işleriyle hiç uğraşmadan iplikleri düğümleyerek makineyi hemen kullanabiliyorsunuz. Ama yok ben illaki öğreneceğim dedim ve ipleri söküp kullanma kılavuzu ve içinden çıkan dvddeki video yardımıyla kolayca iplikleri geçirdim.


Makinenin standart ayarlarıyla çok güzel overlok dikişi yapılabiliyor. Diferansiyel besleme özelliğiyle büzülen ya da esneyen kumaşlarda çok güzel dikiş elde edilebiliyor. Baskı ayağı ince veya kalın kumaşa göre ayarlanabiliyor.


Benim makinede en çok sevdiğim özelliği hızı oldu. Müthiş hızlı bir makine, ne olduğunu anlamadan dikişi tamamlayıveriyor. Belki tüm overlok makineleri öyledir. Başka bir makine kullanmadığım için bilemiyorum. Ben evdeki Janome dikiş makinemle kıyaslayarak böyle düşünüyorum. Hatta acaba dikiş makinemi de değiştirsem mi diye düşünmeye başladım:)Bazı yerlerde bir eksik olarak dikiş çeşidinin azlığından bahsedilmiş ancak ben dikiş makinemdeki 16 çeşit dikişten sadece 2'sini (düz dikiş ve zigzag) kullandığım için çok çeşit aramadım. Aşağıdaki dikişlerin hepsinde çok güzel sonuçlar aldım. 


Aşağıdaki elbise makinemden çıkan ilk işim oldu ve mükemmel dikiş kalitesine aşık oldum! 

Makineyi Juki'nin distribütör firması Astaş'tan aldım. Fiyatı 1450 tl.


Beni sosyal medyada takip etmek için:


16 yorum:

 1. Güle güle kullanın. Darısı bize o zaman:-P ♣:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, umarım en kısa zamanda alırsınız:)

   Sil
 2. Okul zamanında ne çok çekmiştim bu overlok makinesinden ... hem kaydırıp bedenleri küçük yapmak zorunda kalırdım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa Juki makineden mi? Ben şimdilik çok memnunum:)

   Sil
 3. makinayı pek beğendim hayırlı olsun canım güle güle boool dikişler inşaallah :)
  mümkünse nereden ve kaça aldın yazabilirmisin?
  sevgilerimle..
  benimisimdikis.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 4. Güzel günlerde kullan cnm, yaratıcılığın dikişlerin bol olsun:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım, artık daha bir hevesle dikiyorum:)

   Sil
 5. Güzel günlerde kullan Seher'ciğim, çok sevindim. Ben de geçen Eylül ayında Singer' inkini almıştım. Nur o kadar çok söylemişti ki almam gerektiğini, beklemek hataymış diyor insan gerçekten, bunu alınca anlıyorsun. Bununla kimbilir ne güzellikler çıkacak ortaya:) Dikiş örneklerini de eklemen harika olmuş, eline sağlık ve güle güle kullan yeni oyuncağını:) sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Gerçekten ihtiyaçmış, o kadar hızlandı ki her işim. Sen de güle güle kullan makineni:)

   Sil
 6. Güle güle kullanın. Özellikle çok araştırma yaparak dikiş makinesi ya da overlock makinesi alan bloggerları okumktan ve takip etmekten zevk alıyorum :) böylece alacağım zaman bloglarını okumam yeterli olur diye düşünüyorum :D ben özellikle şu ikinci dikiş şeklini hep merak etmişimdir. Flatlock diye geçen. Hazır giyimdeki gibi mi görünüyo tersten? Dikerseniz paylaşın lütfen. Sevgiler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Akşam eve gidince deneyeyim ama sanırım sizin dediğiniz dikiş tişörtlerdeki düz yüzden çift iğne düz dikiş, ters yüzden overlok gibi görünen dikiş. Eğer oysa o dikişe reçme deniyor ve bu makine reçme yapmıyor.

   Sil
 7. Ben de istiyorum:))) Çok özendim. Lakin fiyat kalite standartlarına göre biraz daha beklemem gerekecek. Sanırım ben de bu makineden alacağım. Az biraz daha beklerim. Güle güle iyi günlerde kullanın.( Hasetlenmedim, belki biraz:)))) )

  YanıtlaSil
 8. ben dikiş hayatımı overlok makinasından önce ve sonra olarak ikiye ayırıyorum. sen de yeni macerana hoş geldin kuzum. artık tüm dikişler daha hızlı ve daha keyifli olacak. arada diktiklerinin içlerini de göster bize e mi?

  YanıtlaSil
 9. Nihihihihiiiiii :)) her yeri overloklamak istiyorsun di mi? Di mi? ;)))

  YanıtlaSil
 10. güle güle kullanın boll dikişli günleriniz olsun ...blogunuzu beğendim yeni bir dikiş sever olarak takipe alayım dedim ama malesef gfc. bulamadım sevgiler

  YanıtlaSil