Flaş Trend: Battaniyeler

Perşembe, Ekim 09, 2014 Shelby 2 Comments

Kolay uygulanabilir, dikilebilir parçaların moda olmasına bayılıyorum. Geçtiğimiz yaz kimonolar her yerdeydi, dikmesi inanılmaz kolaydı. Hepimiz en az birer tane yaptık, giydik. Bu sezon ise battaniyeler her yerde:)


Burberry, Zara, Cavalli, Koton ... her markada bu trende uygun bir panço, şal ya da kaban bulabilirsiniz. Fiyatlar ise çok değişken. Zara'da 300 tl'ye bulabileceğiniz gibi Burberry'den 1400 $ verip alabilirsiniz.
Tabii ki biz bu paraları ödemeyip battaniye pançomuzu kendimiz yapacağız. Bazıları için dikişe bile gerek yok. O kadar basit uygulaması! Uygun büyüklük ve kalınlıkta bir kumaş parçası yeter de artar bile:) 


2 yorum:

  1. Bu trende bayılıyorum. Esasen kilim vari bir desenli şalım da var, ancak buradaki örnekler adeta battaniye vari gerçekten her bir örnek de birbirinden güzel doğrusu hayran hayran izliyorum, ancak bu tarz bol giysilerin insanı çok kilolu gösterme ihtimalini düşünüyorum, işte bu ihtimal beni alıkoysa da daha ne kadar direneceğim bilmiyorum;))) çok güzeller çook. 90 lı yıllardan alıp kenara koyduğum (belki de o sene hemencik kestiğim ama dikmediğim) birşey duruyor sanırım dur bir de ona bakayım iyi oldu bu yayın, fazlaca kesilip biçmediysem belki farklı kullanabilirim;)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bence denemelisin! Ben de çok endişeliydim kilolu gösterme konusunda ama Styleboom'un blogunda güzel tavsiyeler var, bir göz at bence:)

      Sil