Burda Dikiş Okulu 2. Sayı

Cuma, Haziran 27, 2014 Shelby 18 Comments

Burda'nın bu aralar piyasada olan Dikiş Okulu dergisinin 2. sayısını aldınız mı? 1. sayı genel olarak beğenilmese de ben fikri başarılı bulmuştum. 2. sayı ise bence dikişe yeni başlayan herkesin elinin altında bulunması gereken, "teknik" bilgiler içeren harika bir kaynak olmuş.


Dergiden bir kaç sayfanın fotoğrafını ekledim. Hani "Ya size çok özeniyorum ben hiç dikiş bilmiyorum!" diyen arkadaşlar var ya, özellikle onlara tavsiye ediyorum. 


Benim gibi dikişe derssiz, kurssuz bodoslama dalanlardansanız, "Sürfile bir makine parçası mı? Tela ne ola ki?" diye bir yığın soru vardır aklınızda. Bu dergi çok işinize yarayacak.


Kağıt kalitesi çok güzel, çizimler başarılı, açıklamalar aydınlatıcı.


Benim için termodinamiğin kanunlarını anlamaktan, entropiyi açıklamaktan daha zor olan yaka olayını ise detaylı detaylı anlatmışlar.


Biraz reklam yazısı gibi oldu farkındayım ama bu dergiyi çok sevdim. Fiyatı 8 TL. Piyasada bulabileceğiniz dikiş kitaplarından çok çok daha ucuz (Singer'in bir kitabı vardı, 40 TL idi sanırım fiyatı.). Daha ne diyeyim, tükenmeden gidin alın. İhtiyacım yok diyorsanız da yakınınızda ihtiyacı olanlara hediye edin.

Not: Sevgili Burda dergisi yetkilileri, eğer derginizin fotoğraflarını buraya koymama çok kızdıysanız, içerlediyseniz lütfen mahkemeye vermeden önce bana bir mail atın, ben hemen kaldırırım yazıyı:)

18 yorum:

 1. almayı bende düşünüyordum sayfalarını da görünce içime sindi hem fiyat olarak cazip beklenilenin üzerinde bir yarar sağlayacağı kanaatindeyim..teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle almalısın! Her zaman başvurulabilecek bir kaynak olmuş:)

   Sil
 2. Ben aldım ve çok beğendim kendi çapımda bir şeyler dikiyorum ama pratik yok ustalık yok acemice yapıyorum :) Burdaki bazı bilgilerin çok ama çok işime yarayacağını düşünüyorum. !. sayıyı kaçırdım elimde yok ama bu 2. sayıda beni idare eder :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zamanla ustalaşırsın:) 1. sayıda son aylardaki Burda'ların içindeki Dikiş Okulu modelleri toplamışlardı. Yeni çıkan Burda'larda da değişik modeller var.

   Sil
 3. ahaaaa yaka mı dedin :-D kararsızdım ama yaka sayfasını görünce almaya karar verdim :)
  son notuna da koptum Sehercim :D alemsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Almalısınnn! Ne yapalım bir de dergi tanıtalım diye mahkemelik olmayalım:)

   Sil
 4. ben birinci sayısını almıştım. o da güzeldi, o kadar kötü değildi ki, yani ben de pek bilmiyorum ama anlaşılırdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence faydalı bir sayıydı ama sürekli Burda alanlar için pek bir değişiklik olmamıştı. Sevilmeme sebebi oydu yani.

   Sil
 5. Burda Türkiye ekibi uyuyordur merak etme. Zaten mahkemeyle uğraşmak için fazla tembeller. Reklamlarını dikişseverler yapıyor. Facebooktan mesaj atıyorum 2 ay sonra yarım yamalak cevap atıyorlar.

  YanıtlaSil
 6. Sayfaları görünce bende almaya karar verdim. Seni mahkemeye vereceklerine reklamlarını yaptığın için üstüne para vermeleri lazım. Baksana kaç kişi bu postu görüp almaya karar verdi. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 7. Doğrusu çok güzel bir yayın ve bilgilerdirme olmuş. Teknik bilgiler de içermesi harika Seher ciğim. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 8. Valla bende aldım ve işime yarayan şeylerde buldum. Pişman olmadım yani :) Hem ben Burda delisiyim beğensemde beğenmesemde alır dururum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Burda delisiyim. Her sayıyı alırım mutlaka:)

   Sil
 9. hala var mıdır?
  sence
  almak istedim ben de bak şimdi
  düz dikişten başka bir şeyi bilmiyorum da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir iki gün önce Remzi'de gördüm, hala satılıyordu. Bu sayı aylık değil dönemlik olduğu için bir süre kalır raflarda:)

   Sil