Yıldızlı Gömlek ve Yeni Saç Rengi

Pazartesi, Haziran 10, 2013 Shelby 10 Comments

Geçtiğimiz hafta hepimiz için hem güzel hem de oldukça zordu. Meydanlara çıktık, tencereler çaldık, hiçbirini yapamasak da sosyal medyadan direnişe, birbirimize destek olduk. Polisin kullandığı güç karşısında içimiz acıdı, esprili protestolara birlikte güldük.
Yıldızlı gömleğimi dikeli neredeyse 2 ay oluyor. Giye giye eskidi bile! Kumaş viskon, kolları genelde kıvırarak kullanıyorum. Serin Ankara havası için gayet uygun oluyor. Ama normal bir yaz gününde giyebileceğimi pek sanmıyorum.


Kalıp Burda Mart 2012 sayısından 127 nolu kalıp. Bana bu gömleği dikmem için ilham veren ise aslında buradaki fotoğraf oldu. Yoksa insan şu fotoğrafa bakınca dikişten soğur:) Burda güzel modelleri böyle kötü kumaş, styling ve fotoğraflarla berbat ediyor. Onun için burdastyle.com'un projeler bölümünü takip etmenizi öneririm.


Normalde modelde gömleğin etekleri düz ama ben çok bol olduğunu düşündüğüm için 4 sıra makara lastiği ile bel kısmını büzdüm. Böylece daha iyi bir görüntüsü oldu. Sedef düğmeler kullandım.


Kalıp bana inanılmaz bol geldi. 1 değil 2 beden bile küçültebilirdim belki ama bol bırakıp böyle denemek istedim. Aynı kalıbı kullanacaksanız aklınızda bulunsun.


Yeni saç rengim ise 1 haftalık. Uzun zamandır sarı saç istiyordum ama bir türlü cesaret edemiyordum. En sonunda karar verdim ve yaklaşık 4 saat süren işlemler sonunda sarışın oldum. Önce saçlarım tamamen açıldı, ardından paketler içinde açık tonlar boyandı, sonra da saçımın kalan kısmı koyu renge boyandı. Daha önce saçlarımı hiç açtırmadığım için bu işlemin bu kadar zor olabileceğini hiç tahmin etmemiştim. Oldukça acılı ve sıkıcı bir işlem. Saçlarım çok yıprandı. Rengi çok sevdim ama bir daha yaptırır mıyım emin değilim. Belki de kendim boyarım bundan sonra:)

10 yorum:

 1. ikiside yakışmış canım güzel olmuş saç rengin güle güle kullan çok beğendim
  gülmek size yakışıyor :)

  YanıtlaSil
 2. çok güzel olmuş canım ellerine sağlık.. biraz bol evet ama sanki modeli öyle gibi duruyor.. ellerine sağlık..

  YanıtlaSil
 3. Saç renginiz yakışmış bence güle güle kullanın.Şimdi tam kelimeyi bulamadım ama farklı bir hava vermiş size.
  O gömleğin hiç bu kadar normal olabileceğini de düşünememiştim gerçekten.Kumaş seçimleri felaket ;) Ama sizinki hoş olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğim gibi burdastye.com'da projects bölümünü sürekli ziyaret etmek lazım. Kalıplar çok güzel ve farklı yorumlanabiliyor. Çok teşekkürler:)

   Sil
 4. bayıldımm bu renk size çok yakışmış sakın değiştirmeyin

  YanıtlaSil
 5. Yeni saç rengini güle güle kullan canım, çok hoş olmuş. Gömlek de çok hoş:) eline sağlık. iyi günlerde giyilsin.

  YanıtlaSil