Yardım İstiyorum

Pazar, Aralık 23, 2012 Shelby 28 Comments

Bu aralar hiç bir şey dikmek, yapmak istemediğimi söylemiştim önceki yazımda. Hala bu halimi üzerimden atabilmiş değilim. Ama 2 hafta önce aldığım 1967 Burda'sının Eylül sayısındaki bir pelerine bayıldım. Ancak derginin içinde kalıpları olmasına rağmen açıklamaları yok. Modelin C paftasında olduğunu biliyorum ama numaralarını bilemiyorum. İnternette araştırmama rağmen bir sonuca ulaşamadım. Elinde bu sayı olan varsa bana ulaşabilir mi acaba? Kalıpların numarasını, rengini bilsem yeter.28 yorum:

 1. Model gerçekten güzelmiş.Elimde olsa yardımcı olmak isterdim.maalesef...bulursun umarım...

  YanıtlaSil
 2. Güzel pelerin. Sen kalıpları çıkar, açıklamasına gerek yok bence. Çünkü biraz dikiş bilgin olduğunu zannediyorum. Olmadı kap gel kumaşı kalıbı, 2 günde dikeriz deneye yanıla:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağol canım ama kalıpların numaraları ve rengi olsa açıklamalara gerek yok zaten. Numara ve renk olmayınca kalıpları çıkaramıyorum:( Eğer bulamazsam kalıp çıkarmayı deneriz beraber;)

   Sil
  2. Oooo anladım şimdi:)) O eski burdalarda patronlar da acaip karışıktı ve modelin sadece 1 veya 2 bedeni olurdu değil mi? Karınca duası gibi pafta da okunmaz, gözle takip de zordur. Ama bu modelin daha yeni zaman burdalarından birinde kısa versiyonu vardı. Senin için aramamı ister misin? Gerçi bu model daha derli toplu ve düzgün. Benim bahsettiğimde kanat gibi kısımlar yakadan iniyordu sanırım. Dur bakalım belki bu burdadan birinde vardır da yardım eder.

   Sil
  3. Aynen öyle. Bu model de 44 bedende sanırım ama eski bedenlerle şimdikiler aynı mı bilemiyorum. Bu modelde pens falan yok gibi kendi bedenime uyarlayabilirim. Senin bahsettiğin daha yeni sayıdakine bakayım. Söyleyebilir misin hangi sayı hangi model? Umarım bulabilirim çok beğendim çünkü modeli:)

   Sil
  4. Hala o burdayı arıyorum. Kolay değil 1994 senesinden beri neredeyse tüm burdalar var. Neredeyse kapsamındakiler, bir şekilde eşin dostun kalıp çıkarmak için götürüp bir daha geri getirmedikleri 10-15 belki 20 dergi. Evet onların dostluğu üç beş dergiden daha kıymetli değil falan filan da, yahu insan ödünç aldığı şeyi geri vermez mi? Hani onlardan bir şey dikeceğimden de değil. Zaten dergilerin %90 ından bir şey dikmedim, dikemem de. Ama onlar benim arşivimdiiii.... Bulursam o burdayı yazarım.

   Sil
  5. Ben kimselere veremem dikiş dökümanlarımı. Çok isteyen olursa kalıbı çıkarıp verebilirim ancak:) Bakalım yarın sahaflara bi uğrayacağım. Bulabilirim belki. Çok çok teşekkür ederim canım uğraşların için:)

   Sil
 3. woouw valla supermıs gercekten benım kv cok maharetlı bu konuda ona bakarım bulursam yazarım mutlaka...bana da bır pelerın dıktı burda dan gercekten cok uzel oldu...ns sızde hemen bulur dıker ve gıyersınız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merak ettim sizinkini de. Yazmanızı bekliyorum:)

   Sil
 4. Bulabildin mi çok merak ettim, ama bir fikir vermek istiyorum, kasım 2011 burda dergisi elinde varsa eğer, onun son sayfalarında, kırmızı bir ceket vardı, önü düz arkası birden pelerin gibi oluyordu, dergide de dediği gibi, sihirli değnek değmiş gibi, kadının elinde de sihirli değnek var resimde :) Onun kalıbına bak, hiç olmazsa göz aşinalığı olsun, sonra da c paftası demişsin, ona bak, benzer parçaları bulmaya çalış derim..Bilmiyorum faydalı bir fikir oldu mu gerçi de, umarım işe yarar .)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hala bulamadım:( Elimde 2011 kasım yok ama internetten bakacağım. O kadar çok kalıp var ki pafta üzerinde ama son çare tüm kalıpları inceleyeceğim. Bir de güncel sayılardaki bi pelerini böyle uyarlayabilirim diye düşünüyorum bakalım. Çok teşekkür ederim fikirler için ^_^

   Sil
  2. Neredeyse aynısı, sana resmini mail atayım, eğer beğenirsen onun kalbını fotokopi çekip gönderebilirim

   Sil
  3. Bende varmış canım, pdf olarak. Hala aramaya devam ediyorum. Bulamazsam bundan uyarlarım:) Dergiyi aldığım yere tekrar bakacağım belki aynı dergiden bulurum:)

   Sil
 5. malesef yok olsa seve seve yardım ederdim :((

  YanıtlaSil
 6. kimde vardır tahmin ediyorum vintageduygulara sor .

  YanıtlaSil
 7. olmadı blogda yayınlarım rosy ye de sor ondada vardır bu dergilerden

  YanıtlaSil
 8. kalıp kagıdını göster resimle hangisi oldugunu söyleyeyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yarın fotoğrafını çekeyim göndereyim canım.

   Sil
 9. üsüldüm ya :))çösüm arıyorum

  YanıtlaSil
 10. Sevgili Shelby,

  Benim koleksiyonumda bu sayı var. Ben sana izahatteki sayfanın fotoğrafını yollayabilirim. Bana pirpirinkucukdunyasi@gmail.com adresinden ulaşabilir misin?

  Sevgiler,
  Pırpır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl mutlu oldum, nasıl sevindim anlatamam. Hemen mail attım:))

   Sil
 11. Seher hanım merhabalar,
  Ben de aynı sayının izahat sayfalarını bulabilir miyim diye bakınırken bu yazınıza rastladım. Eğer hala saklıyorsanız ben de sizden rica edebilir miyim acaba? Çok mağdurum da :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, bende sadece bir fotoğraf var, yukarıdaki yorumu yazan sevgili Pırpır'a ulaşırsanız belki yardımcı olur:)

   Sil