Keşif ve İlham: Spratters and Jayne

Pazartesi, Kasım 12, 2012 Shelby 2 Comments

Yine bir asos.com gezisinde keşfettim bu markayı.  Madonna ve Cher için de özel tasarım atkılar üreten tasarımcı, kendisine ve çevresindekilere bu muhteşem atkıları örmekle başlamış işe. 2008'de Spratters&Jayne markasını kurmuş. Markanın yaratıcısı Rachael Warner, bu muhteşem örgü aksesuarların malzemesini Peru'ya gidip kendi elleriyle seçiyormuş.
Ürünleri Spatters&Jayne ve Asos'tan sipariş edebilirsiniz. Her iki sitede uluslararası gönderim yapıyor. Asos'ta kapış kapış satılıyor. Dün stokta olan ürünü bugün bulamıyorum mesela.

Peki bir Shelby gidip de bir atkıya 190 £ verir mi? Tabii ki mümkün değil! Cumartesi yünlerimi ve tığımı aldım, yukarıdaki gibi bir tane örmeye başladım bile.2 yorum:

  1. Shelby benim de örgü sezonum çoktan başladı. Böyle bir şeyi ben de örmek isterim ama nasıl yapıldığı hakkında pek bi fikrim yok. Anladığım kadar 10 numara şişle selanik tarzı bir örgü... Doğru mu? Sana da kolay gelsin :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Benim anladığım ve uyguladığım metrelerce zincir örüp birleştirmek oldu:) Tabi zincir modelleri için konuşuyorum. Diğerlerinden çok emin değilim açıkçası:)

      Sil