Dikiş Projelerim 01

Çarşamba, Şubat 29, 2012 Shelby 2 Comments

Dikiş makinem geldiğinden beri tüm boş zamanımı alıyor. Ben de bundan çok hoşnutum açıkçası. Dikiş için harcadığım her dakikadan, problemi çözmek için kafa yormalarımdan, her makas darbesinden inanılmaz bir zevk alıyorum. Ama işten ve KPSS’ye hazırlanmaktan bulabildiğim kısa zamanda çok iş yapamıyorum.
Şimdiye dek ufak tefek şeylerin yanında dışarıda giyebildiğim birkaç şey ürettim. Hepsi yakında burada olacak. Organize olabilmek ve düşüncelerimi dağıtmamak için bir yapılacak projeler listesi oluşturdum:

 • Bu sezon inanılmaz moda olan peplum ceketlerden bir tane edinmek istiyordum. Çok ucuza bulduğum kaz ayağı desenli kumaş ise bu konsepte çok uygun. Kalıbım Burda dergisinin 2010-03 sayısından. Dil Rusça olduğu için biraz zorlandım ama ana fikri de kaptım (Fine Reader ve Google Çeviri sağolsunJ) Ama ceket dikmek uzmanlık isteyen bir iş. Kumaşı komple çöpe atma riskim büyük • Bu sırt dekolteli elbisenin fotoğrafını görür görmez vuruldum. Omuz detayı ve sırtındaki açıklığı harika. Kalıbı İspanya’nın meşhur dikiş dergisi Patrones’ten. Patrone çeşit ve şıklık açısından Burda’ya fark atan güzel bir dergi.  Keşke Türkçe ya da en azından İngilizce olarak da yayınlansa. Ama Google Çeviri burada da imdadıma yetişti.
 • Pelerinleri çok seviyorum. Hatta keşke eski zamanlarda olduğu gibi upuzun ve bol pelerinler giyebilsek. Simsiyah ve kadife bir pelerin giyerdim hep. Bu pelerin ise askeri detayları ve duruşu ile kalbimi fethetti. Uzun binici çizmeleri ya da kısa biker botlarla çok güzel gider. Kalıp Burda 2011-2012 özel kış sayısından ve Türkçe.
Şimdilik yapılacaklar bu kadar. Bir işi yaklaşık 2 haftada bitirebildiğime göre bahar işlerim bu üçüyle sınırlı. Sonra yaz geliyor ve ben bu defa yazlık güzellikler dikebileceğim. Yeni projelerimi de bekleyin:)


2 yorum:

 1. yahu ben bu zamana kadar neden senin bloğunu görmemişim, ben bloğun yok sanıyordum kaç zamandır, ayıp bana!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. E söylememiştim ki hiç:)Yeniyim zaten..

   Sil