2012 Gelmeden Benim Olan İsteğim ve İlk İşim

Pazartesi, Aralık 19, 2011 Shelby 0 Comments

Bir önceki yazımda 2012 yılından istediklerimi yazmıştım. Blogumun en sadık izleyicisi olan kocacım da dikiş makinesi isteğimi okuyup, "Ya Singer yerine Janome almak istiyorum daha güzelmiş, daha çok fonksiyonu varmış" nidalarımı da duymuştu. Doğum günüm de yakın olduğu için dikiş makinemin güzel bir hediye olacağını düşünmüş. Modeli de araştırıp seçtikten sonra evimize en yakın mesafede olan Janome Bayisi Bordo Makina'ya gitmeye karar verdik. Gitmeden önce istediğim modelin ellerinde olup olmadığını öğrenmek için Bordo Makina'yı aradım. Ellerinde benim istediğim 2039 modeli yokmuş ama bir üst modelinin fiyat farkı çok değilmiş. Telefonda pazarlıkla 465 TL olan fiyatı 420 TL' ye düşürdüm. "İsterseniz aracım çıkıyor şimdi göndereyim." deyince de hemen atladım. Yaklaşık 20 dk sonra makinem elimdeydi:))İçinden değişik 6 çeşit ayak çıktı. Bordo Makina bir de aksesuar katalogu gönderecek. Böylece overlok, çift dikiş gibi ayakları da alıp kullanabileceğim.Bu da benim ilk işim. Şuradaki blogda görüp çok beğenmiştim. Eski bir havlu, bir parça kumaş ve bir düğmeyi çok şirin bir mutfak bezine dönüştürdüm.


İlik açarken biraz acemice davrandım. Ama ilk bakışta çok farkedilmiyor.


 Ölçüleri beğendiğim blogdaki havlulardan biraz daha büyük oldu bir de ilk açtığım ilik ortada olmadı. O kadarı da benim gibi bir acemi için normal canım:)))

Dikiş makinem geldikten sonra hemen Kızılay'a gidip malzemeler aldım. Bu işimdeki kumaşı da İzmir Caddesi'ndeki Erdoğan Düğme'den aldım. Bir kaç kumaş, ip, iğne, makas gibi şeyler aldım. Erdoğan Düğme bu açıdan iyi bir yermiş. Çok kalabalık insanın başı dönüyor ama çeşit çok. İstediğiniz tüm dikiş malzemelerini bulabilirsiniz. Çok çeşit danteller, kurdeleler, düğmeler, hatta bir kaç çeşit kumaş da var. Kızılay'a her gidişimde mutlaka uğrayacağım.

Yeni projelerimi bekleyiinn:)

0 yorum: